Καριέρα

Η DEKRA αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες τεχνικής επιθεώρησης και πιστοποίησης σε παγκόσμιο επίπεδο. Πολλά από τα επιτεύγματά μας οφείλονται στην συνέπειά μας απέναντι στο όραμα και στις αξίες μας, αλλά και στην δημιουργία ενός περιβάλλοντος που προωθεί την εξέλιξη των ανθρώπων μας. Για να παραμείνουμε στην κορυφή, προσπαθούμε να επενδύουμε σε ένα από τα ανταγωνιστικότερα πλεονεκτήματά μας, δηλαδή τους ανθρώπους μας.

Το περιβάλλον μας είναι ανοιχτό, φιλικό και προσφέρει αληθινή υποστήριξη. Ταλαντούχοι άνθρωποι επιδιώκουν να κάνουν καριέρα σε εμάς, λόγω των πρωτοποριακών έργων που παράγουμε στην υγεία και ασφάλεια. Επιδιώκουμε να ενισχύσουμε την προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη των εργαζομένων μας, να αναδεικνύουμε τις ικανότητες και τα ταλέντα τους, προσφέροντας ίσες ευκαιρίες εξέλιξης και ένα σύγχρονο και ολοκληρωμένο περιβάλλον εργασίας.

Σύμβουλος Ανάπτυξης

Η DEKRA Akademie ΕΠΕ, αναζητά Σύμβουλο Ανάπτυξης και υλοποίησης Εκπαιδευτικών Υπηρεσιών για το υποκατάστημα της εταιρίας, στην Αθήνα.

Περιγραφή θέσης:

  • Ανασκόπηση και προσαρμογή εκπαιδευτικού υλικού (νομικές απαιτήσεις, πρότυπα, ορολογία)
  • Υποστήριξη για την ανάπτυξη πρόσθετου εκπαιδευτικού υλικού
  • Υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση πλάνου ανάπτυξης
  • Συμμετοχή στις ομάδες εργασίας των έργων της εταιρίας

Προφίλ Υποψηφίου (Κύρια Προσόντα)

  • Πτυχίο Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης Μηχανοτρονικής, Μηχανολογίας ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία στην υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών. Επιθυμητή η γνώση Γερμανικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Ηλεκτρονικού Υπολογιστή – MS Office (κυρίως Excel, word & powerpoint)
  • Εξοικείωση σε καινοτόμες εκπαιδευτικές πρακτικές
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  • Διοικητικές, οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, εργατικότητα, εμπιστευτικότητα

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον

Παρακαλώ όπως αποστείλετε άμεσα το βιογραφικό σας σημείωμα στο παρακάτω email επικοινωνίας:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

*Τα στοιχεία των αιτήσεων θα παραμείνουν εμπιστευτικά* Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τις/τους υποψήφιες/ους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.

Εκπαιδευτής σε θέματα Νοσηλευτικής

Η DEKRA Akademie ΕΠΕ, θυγατρική γερμανικού ομίλου υπηρεσιών εκπαίδευσης και κατάρτισης, ζητά να προσλάβει στην Θεσσαλονίκη πτυχιούχους Ιατρικής και νοσηλευτές/νοσηλεύτριες για μερική απασχόληση ως εκπαιδευτές.

Απαραίτητα προσόντα θεωρούνται η πολύ καλή γνώση της γερμανικής γλώσσας και η επικοινωνιακή ικανότητα.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό στην παρακάτω διεύθυνση:

*Η εταιρεία θα απαντήσει σε όλους τους ενδιαφερόμενους

*Τα στοιχεία των αιτήσεων θα παραμείνουν εμπιστευτικά